HődörGábor
asztrofotó
Asztrofotók. Cikkek. Beszámolók.
C/2020 F3 (NEOWISE)
2010 elején kezdtem komolyabban beleásni magam az asztrofotózás rejtelmeibe. Azóta ez már nem csak egy teljes hobbivá, hanem igazi szenvedéllyé nőtte ki magát.
Mindig is a mélyég fotózás állt a legközelebb hozzám az asztrofotózáson belül. Nem hiába van ebben a témában a legtöbb képem.
Naprendeszerünk bolygóinak, Holdunknak vagy a központi csillagunknak megörökítéséhez teljesen más technikai felszerelés szükséges mint a mélyég fotózáshoz.
Egy egy kitelepülés során mindig szeretek valamilyen hangulatképet is készíteni. Ezt a hangulatot az asztro tájképek tökéletesen vissza tudják adni.
Fotók készítése mellet a videos tartalom összeállítása sem áll távol tőlem.
Igyekszem folyamatosan fejleszteni a felszereléseimet. Technikai spotként ez szinte kötelező.
A Messier-katalógus Charles Messier francia csillagász által 1758 és 1782 között összeállított katalógus, amely a legfényesebb mélyégobjektumokat tartalmazza. Ezek között vannak nyílthalmazok, gömbhalmazok, ködök és galaxisok, valamint tévedésből egy kettőscsillag is bekerült (a Messier 40). A katalógus objektumait M betűvel és egy számmal szokás jelölni. Eredeti célja azon égi objektumoknak a felsorolása volt, amelyeket gyakran tévesztettek össze az akkor a csillagászat érdeklődésének középpontjába került üstökösökkel, ugyanis készítése évszázadában jött rá Edmond Halley, hogy az üstökösök a Naprendszer tagjai, így keresésük és pályájuk meghatározása rendszeres tevékenységgé vált. Napjainkban elsősorban amatőrcsillagászok használják, mert sok viszonylag fényes, könnyen megfigyelhető mélyég-objektum van benne.
Közösségi média
Gyors linkek
Feliratkozás
Created with systeme.io | Cookie Policy | Terms and Conditions | Privacy Notice